Pierwszy Panel Dyskusyjny za nami…

Panel Dyskusyjny okazał się wyjątkowo udanym wydarzeniem projektu „Vademecum Aktywności Obywatelskiej”, choć … jej organizacja była dość karkołomna i długa 🙂 . Ciągle pojawiały się jakieś utrudnienia, związane przede wszystkim z trwającą pandemią SARS-CoV-2.  I tak naprawdę do ostatniej chwili nie mieliśmy pewności ile naszych uczestniczek i uczestników projektu weźmie w niej udział.

Ostatecznie okazało się, że jest … OK – dwie szkoły nie zostały wysłane na kwarantanny i mogą przyjść. Niestety trzecia szkoła musiała właśnie tego dnia – 22 listopada, przejść na nauczanie zdalne. Ale z niej miała przyjść tylko jedna grupa. Więc frekwencja naszych uczestników i uczestniczek wraz z opiekunami, gośćmi specjalnym oraz mediami wyniosła  zaplanowane 100 osób.

Jako prelegentki zaprosiliśmy dwie panie, które mają już wiele sukcesów w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.  I nie są, co najważniejsze, kojarzone z żadnymi opcjami politycznymi. Dziewczyny po prostu fantastycznie przedstawiły co można robić, aby być aktywnym obywatelem/ką. Co więcej, zainteresowały tak ogromie naszych uczestników i uczestniczki projektu, że po Debacie kilka osób zgłosiło chęć aktywnej współpracy z Paniami w działaniach obywatelskich.

Jeśli chodzi o zaplanowany poczęstunek, dostosowaliśmy go do obecnej sytuacji i zamiast jednego wspólnego (tzw. szwedzkiego) stołu, każdy dostał w papierowej torbie swój zestaw do konsumpcji … w domu. Zestawy zostały dostarczone na miejsce rano tuż przed Debatą.

Warto dodać, że zaproszone media również dopisały swoją obecnością. Gościliśmy telewizję „Lokalna.TV”, „Radio Ostrowiec”, „Radio Rekord” oraz „Gazetę Ostrowiecką” (np.: https://www.lokalnatelewizja.pl/wiadomosci/24869,aktywnosc-obywatelska-co-to-takiego lub https://swietokrzyskie.cozadzien.pl/ostrowiec-swietokrzyski/debatowali-o-aktywnosci-obywatelskiej/58049?fbclid=IwAR3ff_tx9HwBTPNaiace979YVtVsh9BznEkskUmeLVGzx1KHpGMmi7r-yfE itd.).

Poza patronatem „Lokalna TV”, uzyskaliśmy również patronat honorowy nad Debatą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Zdjęcia z Debaty umieściliśmy m.in. na profilu projektu https://www.facebook.com/Vademecum-Aktywności-Obywatelskiej-103586685180835/ , ale … mamy ich dużo więcej 🙂

Podsumowując, udało nam się, pomimo dużej niepewności sytuacji, przeprowadzić bardzo mocno aktywizujące wydarzenie, które na pewno zostawi trwały ślad w młodych głowach naszych uczestników i uczestniczek projektu.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content