Historia

Stowarzyszenie na Rzecz Postępu Demokracji ERWIN w Ostrowcu Św. powstało w 2000 roku. Zdecydowaliśmy bardzo krótko opowiedzieć Wam naszą historię, bowiem … przetrwaliśmy tyle lat właśnie dzięki demokracji i wolności obywatelskich. W ustrojach totalitarnych nie byłoby mowy o nas (a może i o Was?).

Można powiedzieć, że jesteśmy rówieśnikami milenium J i … zamierzamy działać tak długo, jak ma trwać nasza era. Czy to żart? Raczej tak, choć każdy żart w połowie to prawda. Zatem, skoro działamy na rzecz postępu demokracji, mamy ogromną nadzieję (wszak nie pewność L), że demokracja przetrwa wszystkie zawirowania historii oraz polityki.

Twierdzą, że kiedyś Winston Churchill powiedział, że Demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu. Czyli … z demokracją nie jest aż tak źle 😉

Drodzy Przyjaciele, oddajemy wam naszą odnowią stronę internatową, która jest wciąż w trakcie uzupełnień i unowocześnień. Mamy nadzieję, że będzie ona służyła Wam i spełniała wasze oczekiwania. Razem nie tylko możemy więcej, ale i lepiej działać na rzecz poszanowania praw obywatelskich.  

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Skip to content